Nörobilim (Yüksek Lisans ve Doktora)

Doktora

Koç Üniversitesi Nörobilim Doktora programı 2014 yılında kurulmuş ve ilk öğrencilerini 2015 yılında kabul etmeye başlamıştır. Bu nörobilim programı, güçlü bir araştırma programı yaratmak, modern nörobilimin kapsadığı geniş alanları hedefleyebilmek ve çok değerli ‘Beynimiz’ in nasıl çalıştığının anlaşılmasına katkıda bulunmak amacı ile, farklı akademik geçmişlerden ve disiplinlerden gelen 43 öğretim görevlisini bir araya getirmekte ve ‘moleküler, gelişimsel, hücresel, sistemsel, bilişsel, işlemsel ve klinik’ gibi nörobilimin çekirdek alanları arasında bir köprü oluşturmaktadır.

Program Koordinatörleri:

Doç. Dr. Hale Yapıcı Eser

Doç. Dr. Atay Vural

Tezli Yüksek Lisans

2014 yılında doktorası kurulan Koç Üniversitesi Nörobilim programının, 2020 yılında da Tezli Yüksek Lisans Programı açılmıştır. Programlarımız, güçlü bir araştırma ortamı yaratmak, modern nörobilimin kapsadığı geniş alanları hedefleyebilmek ve çok değerli ‘Beynimiz’ in nasıl çalıştığının anlaşılmasına katkıda bulunmak amacı ile, farklı akademik geçmişlerden ve disiplinlerden gelen öğretim görevlilerini bir araya getirmekte ve ‘moleküler, gelişimsel, hücresel, sistemsel, bilişsel, işlemsel ve klinik’ gibi nörobilimin çekirdek alanları arasında bir köprü oluşturmaktadır.

Program Koordinatörleri:

Doç. Dr. Hale Yapıcı Eser

Doç. Dr. Atay Vural

Akademik Kadro

Akademik Kadro hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Ders Tanımları

Ders tanımları hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.​

Program Ücretleri

Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde lisansüstü öğrencileri için geniş çaplı finansal yardım / burs olanakları ve paketleri bulunmaktadır. Bunlar arasında Koç Üniversitesi tarafından finanse edilen KU Bursu (%25, %50, %75, %100), TÜBİTAK Bursu, TÜBİTAK tarafından finanse edilen BİDEB bursu, Türkiye Bursları, AB gibi dış kaynaklardan projelerle finanse edilen “Proje Tabanlı Burs” fırsatları bulunmaktadır. Hemşirelik Doktora programı, kriterleri sağlayan bütün adaylar için %100 burslu (eğitim-öğretim ücretinden tam muafiyet) kabul vermektedir.

Mezunlarımızdan