Yüksek Lisans programları için 2,70; doktora programları için 3,00’dır. Özellikle lisans mezunu olup direkt olarak doktora programlarına başvurmak isteyen adaylar için 3,00’lık puan YÖK kuralları gereği esnetilemez.
Internet bazlı ve bir devlet üniversitesinde yapılmış olma şartı ile 80 puandır.
IELTS kabul edilmemektedir, uluslararası adaylar için TOEFL IBT (Türk adaylar için isteğe bağlı); Türk adaylar ve 99 ile başlayan geçici TC kimlik numarasına sahip olan yabancı vatandaşlar için YÖKDİL & YDS (minimum 80) sınavları kabul edilmektedir.
Yüksek Lisans ve doktora program başvurularında geçerli sınav şartları 3.maddede belirtilmiştir. Bu sınavlar dışındaki herhangi bir skor kabul edilmemektedir.
Ana dili İngilizce olmayan bir ülke vatandaşı olan her adaydan TOEFL skoru beklenmektedir.
Evet, ancak anadili İngilizce olan ülke vatandaşları yabancı dil sınavlarından muaf tutulabilir.
Evet, yapabilirsiniz. Sistem üzerinden başvuru yaparken ilgili bölümde TOEFL’a gireceğiniz tarihi yazmanız gerekmektedir. Kabul almanız halinde resmi sonuç belgesini gshs@ku.edu.tr adresine mail ile iletebilirsiniz.
Başvuru ve mülakat sürecinde sınav skorunuz eksikse elinize ulaşır ulaşmaz gönderebilirsiniz. Eğer şartlı kabul aldıysanız skoru en geç bir dahaki dönemin kayıt haftasına kadar ibraz etmeniz gerekmektedir.
Yüksek Lisans programları için sayısal alanda 55, Doktora programları için sayısal alanda 70, Lisanstan direkt doktoraya başvuran adaylar için sayısal alanda 80.
Başvurabilirsiniz. GRE skoru uluslararası adaylar için zorunlu, Türk adaylar için isteğe bağlıdır. Gerekli olan minimum GRE puanı yüksek lisans programları için sayısal alanda 149, doktora programları için sayısal alanda 156’dır.
Evet, yapabilirsiniz. Sistem üzerinden başvuru yaparken ilgili bölümde ALES’e gireceğiniz tarihi yazmanız gerekmektedir. Kabul almanız halinde resmi sonuç belgesini gshs@ku.edu.tr adresine mail ile iletebilirsiniz.
Başvuru sırasında sisteme elinizdeki mevcut transkriptinizi yükleyebilirsiniz. Mezun olduktan sonraki not dökümünüzü kayıt sırasında ibraz edebilirsiniz.
Tüm Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programlarıyla Tezsiz Yüksek Lisans İmmünoloji programı aynı anda başvuruya açılır ve aynı anda kapanır. Tarihler belli olduğunda https://gshs.ku.edu.tr/basvuru/basvuru-tarihleri/ sayfasında duyuru yapılmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans Küresel Sağlık Programı sene boyunca başvuruya açıktır. Tezsiz Yüksek Lisans İmmünoloji programı bahar dönemlerinde başvuruya kapalıdır.
Kontenjan sayılarını açıklanmamaktadır.
Başvuruların kapanması itibariyle 4-6 hafta içerisinde olumlu yada olumsuz haberdar edilirsiniz.
Tüm başvuru evrakları Bilimsel Komite tarafından incelendikten sonra aday, bir ya da birden fazla öğretim üyesinin talebi üzerine mülakata çağrılabilir. Mülakat sırasında yapılan soru&cevap, hedefler üzerine yapılan görüşmeler dahil, özgeç, referanslar, yürütülen ya da tamamlanmış çalışmalar, varsa yayınlar, ders ve puan durumu, akademik başarı durumu değerlendirilerek karara varılır.

Sadece Bilimsel Komite’nin belirlediği adaylar mülakata çağrılır.

Sonuçlar başvuruların kapanmasının ardından 4-6 hafta içerisinde, sistem üzerinden adayın e-mailine gönderilir.

Başvuru tarihleri belli olduğunda https://gshs.ku.edu.tr/basvuru/basvuru-tarihleri/ sayfasından duyuru yapılmaktadır.

Evet, sadece online başvuru yapılmaktadır. Online başvuru sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz; https://apply.ku.edu.tr/

Web sitemizin “akademik” sekmesinde yer alan programın sayfasına girerek dersler, fakülte üyeleri ve fakülte üyelerinin araştırma konuları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Evet. Yalnızca Tezsiz Yüksek Lisans İmmünoloji programı bahar dönemlerinde başvuruya kapalıdır.
Hayır, seçilen adaylar mülakata davet edilmektedir.
Burslar akademik başarı ve Bilimsel Komite ile yapılacak mülakat sırasındaki performansa göre değerlendirilmektedir.

Eğitim ücreti ve burs imkanlarına buradan ulaşabilirsiniz; https://gshs.ku.edu.tr/basvuru/burs-olanaklari/

Derslerin yapılacağı gün ve saatler her dönem değişmektedir. Güncel ders programları kayıtlı öğrencilerimizle akademik dönem öncesi paylaşılmaktadır. Dilerseniz geçmiş dönemlere ait dersleri öğrenmek için gshs@ku.edu.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, yalnızca gündüz eğitim verilmektedir.
Kayıt ve Öğrenci İşleri Direktörlüğü’nün sayfasından ulaşabilirsiniz; https://registrar.ku.edu.tr/akademik-takvim/

Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Küresel Sağlık ve İmmünoloji olmak üzere 2 adet tezsiz yüksek lisans programı bulunmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans Küresel Sağlık Programı yıl boyu başvuruya açıktır. Değerlendirmeler aylık periyodlar halinde yapılarak adaylar bilgilendirilir. Tezsiz Yüksek Lisans İmmünoloji Programı sadece güz dönemlerinden başvuruya açıktır ve başvuru/kabul süreci tezli yüksek lisans ve doktora programlarıyla eş zamanlı ilerlemektedir.

Programa kabul edilen her öğrenci asistanlığa da kabul edilmiş sayılmaz. Bu durum mülakata çağrılmanız durumunda mülakat sırasında Bilimsel Komite tarafından verilen kararla belirlenir.

Haftada 10 saati geçmeyecek şekilde asistanlık yapılmaktadır.

Burs alan öğrenciler için bu mümkün değildir fakat eğitim öğretim ücreti ödeyerek ya da Bilimsel Komite’nin belirleyeceği oran dahilinde bu ücret üzerinden belli bir burs uygulanacak şekilde, yarı zamanlı kabul kabul alma şansınız vardır.

Her ikisini de ingilizce yazabilirsiniz.